MENU
FIELDS & RESULTS
Fields and Results
Grafton Results
Grafton Form
Monday 18th December 2017 - TAB MEETING
KENNELING BETWEEN 4.45pm - 5.45pm
1
Village Green Hotel Maiden
2
GRNSW Masters Stakes
305m
6.30pm
305m
6.47pm
1
DAISY BLUE
M
Gary J Smith
1
KINGSBRAE LOTTE
M1
Robert W Andrews
2
RUBY REDNECK
M
Neville R Creighton
2
BLACK LEE BONUS
M1
Evelyn Harris
3
PIT STOP
M
Stephen G Keep
3
FEISTY FIE
M2
Faye L Currey
4
RUBY JAY
M
Neville R Creighton
4
GUNNER SUCCEED
M1
Lawrence W Meteyard
5
TYLAH'S SHOUT
M
Joshua J Wells
5
KINDA AMAZING
M3
Michael W Patterson
6
NOT FAR ZUESS
M
Brett V Hastie
6
GOODBYE HUG
M2
James H Madigan
7
MIGHTY STICKA
M
Stephen G Keep
7
STARK WARNING
M3
Michael W Patterson
8
KHULAN DE KAHN
M
Stephen G Keep
8
GUNHO STORM
M3
John Hewett
9
KRABALIS
M
Leslie D Purnell
9
HOLYWOOD ROSE HI
M3
Trevor W Thompson
10
DRAGONFLY HEAVEN
M
Stephen W Mcdiarmid
10
TOOTHLESS TOBY
M3
Karl H Miller
3
Clarence Valley Sheds Maiden
4
GDSC Stakes
407m
7.08pm
407m
7.29pm
1
COUNTRY TWIST
M
Stephen A Casey
1
KINGSBRAE STEVE
5
Robert W Andrews
2
GO FOR CHUCK
M
Trevor W Thompson
2
TOPEM VALE
5
William J Riddle
3
KEMBLA DE KAHN
M
Stephen G Keep
3
PETEY PETE
5
Jeanette R Roche
4
NEARLY BLUE
M
Evelyn Harris
4
VALLEY KNOCKIN'
5
Desmond J Winters
5
FULLPELT ROSIE
M
David E Brodie
5
YOREMMUP
5
Darren L Scells
6
LOOKIN' SWELL
M
Lawrence W Meteyard
6
WATERVIEW DUDE
5
Gregory J Hancock
7
JESSIE'S STAR
M
Andrew D Monaghan
7
MAGICAL DUDE
5
Andrew D Monaghan
8
HOLD YOUR FIRE
M
Jeanette R Roche
8
KILMISTER
5
Sonia G Kempshall
9
SUPREME FLASH
M
Leon C Cunningham
9
NEED A MIRACLE
5
Stephen G Keep
10
BELLE'S BIDDY
M
Francis F Jamieson
10
KIARNI JENNY
5
Jeanette R Roche
5
Ladbrokes Boost B8 Stakes
6
Westlawn Finance Stakes Grade 4/5
407m
7.51pm
305m
8.15pm
1
MINI COUSIN
5
Karl H Miller
1
NANTUCKET KAHN
4
Stephen G Keep
2
LEVI'S ROCKET
4
Kevin R Inglis
2
KINGSBRAE BEN
4
Douglas C King
3
HIDDEN SNIPER
4
Marlene L Ellis
3
VEE ROCKET
5
Terry R Hickson
4
AMAZING FLASH
4
Roger P O'Neill
4
KOORINGA MAIZIE
4
Mitchell J Northfield
5
ORARA SAL
4
Gary J Smith
5
FERRY MASTER
4
Kenneth C Neave
6
I'M A BLUE
5
Faye L Currey
6
VISION TIME
5
Reg Gardoll
7
BLACK COUNTY
4
Amanda R Rayner
7
CANALAI
5
Roger P O'Neill
8
SHE IS DIAMONDS
5
Richard Taffe
8
MAC THE QUICK
5
Julie A King
9
KINGSBRAE BOOF
5
Brendan Whelan
9
JETSETTING DIVA
5
Faye L Currey
10
LITTLE TERRY
5
David E Brodie
10
TWO POINT TWO
5
Darren L Scells
7
Ladbrokes Red dog Final
8
Ladbrokes Boost Stakes Mixed 4/5
407m
8.34pm
480m
8.58pm
1
SHIFTING SAND
5
Kenneth C Neave
1
BOKARM BEAR
4
Bob Merillo
2
WAR AT MIDNIGHT
5
Reg Gardoll
2
NO WORRIES COB
5
Bob Merillo
3
NASH BONUS
5
Evelyn Harris
3
IVANELROY'S MATE
5
Craig D Mcphee
4
GOLDMAN VALLEY
4
Desmond J Winters
4
MOTOWN HOLLY
5
Michael W Patterson
5
FORGOTTEN VALLEY
4
Desmond J Winters
5
THOMAS ROSE HI
4
Trevor W Thompson
6
VINAKA FIJI
5
Terry R Hickson
6
ERIN CHOICE
4
Robert W Andrews
7
SOLTADOR
5
Sonia G Kempshall
7
BITTEN BYE
4
Andrew D Monaghan
8
DARK SPRITE
5
Evelyn Harris
8
GOOD TO KNOW
5
Evelyn Harris
9
NEGATIVE BUZZ
5
Allan J Lang
9
HIM THE MASTER
5
Robert W Andrews
10
VALLEY KNOCKIN'
5
Desmond J Winters
10
JUST MY SIZE
5
Shane W Waterhouse
9
Caldwell electrical Stakes Grade 5
10
Merry Xmas & Happy New Year Stks Grade 5
305m
9.21pm
305m
9.45pm
1
SANDY LEE
5
Jeanette R Roche
1
SANDLER
5
Shane G Staples
2
CITY CRUISER
5
Stephen A Casey
2
LUCY LIZZIE
5
Sonia G Kempshall
3
KINGSBRAE TAMMY
5
Douglas C King
3
WALLACE VALLEY
5
Peter J Marsh
4
SIGARLA
5
Jacob A Northfield
4
COUNTRY TRON
5
Stephen A Casey
5
TRANQUIL VENUS
5
Garnet C Robertson
5
JESS ROSE HI
5
Trevor W Thompson
6
GUDERA LANCASTER
5
Stephen G Keep
6
MINNIE MADGE
5
Glen J Mills
7
HEART OF VEGAS
5
Stephen W Mcdiarmid
7
SIZE MADE ME
5
Brett V Hastie
8
BART'S EXPRESS
5
Stephen G Keep
8
FLOSSIE BLUE
5
Ian Woods
9
DOWN PAW
5
Neville R Creighton
9
BINGLEBAR BOY
5
Douglas C King
10
STELLA ROSE HI
5
Trevor W Thompson
10
DOOLEY WILSON
5
Leon T Torrens
11
GRNSW Masters M3
12
GRNSW Pathways Grade 5
305m
10.04pm
407m
10.28pm
1
LOGGER COOPER
M3
Darryl J Armfield
1
ROSE OF INDIA
5
Kevin R Inglis
2
TYPHOON TESS
M3
Marilyn F Swift
2
FRANKA
5
Jacob A Northfield
3
TRANQUIL SASHA
M3
Garnet C Robertson
3
BRAINSTORM BOB
5
Marilyn F Swift
4
ELITE HONCHO
M3
Shane W Waterhouse
4
JACKO VALLEY
5
Desmond J Winters
5
PILLAR VALLEY
M3
Desmond J Winters
5
CHASE'S LEGEND
5
William J Riddle
6
MEER JAPPA
M3
Sonia G Kempshall
6
BAZAAR MCKENZIE
5
John L Antonelli
7
KINGSBRAE OLLIE
M3
Douglas C King
7
MISS KEISHA
5
Joshua J Wells
8
NINE MILLIMETRE
M3
Evelyn Harris
8
FIRE ALONG
5
William J Riddle
9
TOOTHLESS TOBY
M3
Karl H Miller
9
BIG PRINCE
5
Jacob A Northfield
10
HOLYWOOD ROSE HI
M3
Trevor W Thompson
10
MAGIC MANDOLIN
5
Stephen A Attwater
PT1
Performance Trial 1 - 305m
5.50pm
1
BARON VON STRUD
M
Reg Gardoll
3
BOKARM NALA
M
Bob Merillo
5
HOLD DA DOOR
M
Ken Staines
7
KHAGEN DE KAHN
M
Stephen keep